Kamerové a zabezpečovací systémy Služby

24AFP

+420 608 281 048
info@24afp.cz

-->

Novinky

Nové stránky - Od 1.2.2016 jsme zprovoznili nové webové stránky. Kromě základních informací zde najdete novinky ohledně nabízených služeb, aktuální ceny připojení, mapu pokrytí a dále i některé zajímavé aktuality v námi nabízeném sortimentu.

Nabízíme instalaci zabezpečovacích a kamerových systémů. Zabezpečovací systémy stavíme na osvědčených ústřednách firmy JABLOTRON - JA-80 a JA-100, které kromě vynikajících parametrů nabízejí i velmi přiajtelnou cenu. Pomocí těchto systémů je rovněž možné vzáleně zapínat různé elektrospotřebiče (světla, bojler apod), ovládat vrata, eletrické žaluzie atd. Je možná i základní domovní automatizace - ovládání světel nebo dveří pohybem, detektorem otevření dveří dálkovým ovladačem, regulace topení a spousta jiných možností. Součástí EZS jsou i detektory kouře, požáru, úniku výbušných plynů nebo CO, záplavy a další. EZS ústředny komuníkují buďto pomocí GMS, běžné telefonní linky nebo počítačové sítě.

Během naší patnáctileté praxe jsme provedli desítky instalací kamerových systémů. Od zcela jednoduchých CCTV analogových systémů v roce 2001, které byly schopné pouze záznamu obrazu, jsme se dostali k nejmodernějším IP kamerovým systémům, které jsou nejen parametricky nejvýše ze všech možností, ale i umožňují úzkou vazbu na zabezpečovací systémy. Je tedy např. možné snímat např. průchod dveřmi ovládanými čipovou kartou nebo otiskem prstu, a při tom mít v obraze informaci, která karta byla použita, popř. čí byl otisk použitý k otevření dveří, je možné sledovat případného narušitele objektu pomocí detekce obrazu apod. Rovněž umíme postavit kamerový systém, kde je několik i geograficky oddělených podsystémů, např. různé pobočky firmy, a mít tak informaci o dění v celé firmě kompletně pod kontrolou.

Rovněž nabízíme možnost projektování kamerových EZS systémů a konzultace např. před oznámením o zpracování osobních údajů - nezbytná, i když ne příliš známá součást správně vybudovaného kamerového systému.

Reference:

 • RTR Transport a logistika s.r.o. - hybridní kamerový systém ve třech lokalitách
 • CELIMED s.r.o. - kamerový systém v sídle firmy - střežení obchodních, skladových a venkovních prostor
 • AMISPOL s.r.o. - kamerový systém ve venkovních i vnitřních skladovacích prostorách
 • CWS s.r.o. - hybridní kamerový systém v prostorách průmyslové výroby
 • BIOPLYN ENERGY s.r.o. - HD IP kamerový systém - střežení elektrárny
 • SVJ Pincova - ústí nad Labem - střežení společných prostor panelového domu
 • spousta menších instalací ve firmách i rodinných domech

 

Kamerové systémy

Analogové kamerové systémy jsou cenově nejdostupnější variantou CCTV. Výhodou je nízká cena, široká kompatibilita kamer, DVR a objektivů a vysoká citlivost ve špatných světelných podmínkácj. Nevýhodou je naopak nízké rozlišení a malá odolnost vůči rušení v kabelových trasách.

Analogové HD videosystémy jsou evolucí standartních analogových CCTV, přinášejí vyšší rozlišení při zachování rozumných cen. Výhodou je již zmíněné vyšší rozlišení (až 2mpix) a určitá kompatibilita se staršími CCTV systémy (AHD nebo HD-CVI rekordér umožňuje záznam i analogového CCTV signálu, čímž odpadá nutnost dvou záznamových zařízení). Nevýhodou kromě o něco vyšší ceny jsou poněkud vyšší nároky na kabelové trasy, resp. vyšší citlivost na rušení v těchto rozvodech, a o něco horší citlivost při nízkém osvětlení.

Plně digitální HD-SDI videosystémy představují naprostou špičku v oblasti zabezpečení. Poskytují bezkonkurenčí obrazovou kvalitu (stejná technologie je použita i v běžném HD televizním vysílání), vysokou citlivost kamer při nízkém osvětlení a maximální odolnost vůči rušení v kabelových trasách. Tyto výhody jsou vykoupené vyšší cenou a většími nároky na vybudování kabelových tras.

IP kamerové systémy jsou skloubením všech výhod analogových i HD-SDI kamerových systémů. Kromě velmi přijatelné ceny nabízejí vynikající obrazovou kvalitu (až 5 megapixelů), možnost předzpracování videa již v kameře, možnost připojení alarmových vstupů/výstup a obousměrného audia pro každou kameru zvlášť a spoustu dalších možností. Kromě toho je možné pomocí IPTV technologie vytvářet instalace, kde jsou jednotlivé kamery v naprosto nezávislých lokalitách, např. na různých pobočkách firmy, jedniným omezením je rychlost připojení k internetu. Dále jsou velmi malé nároky na kabeláž (celý systém je schopen provozu v normální počítačové síti tvořené kabely Cat5e), možnost přenosu mnoha (až desítek kamer) po jediném kabelu, napájení kamer po ethernetu, přenos bezdrátovou trasou  i několika kamer bez vzájemného rušení, možnost přenosu obrazu např. optickou trasou až na vzdálenost desítek kilometrů, což je v ostatních systémech zcela nemyslitelná záležitost, apod. Další výhodou je veliká škálovatelnost kamerového systému - zcela běžně jsou k dispozici rekordéry pro záznam až 32 kamer a až pro 5mpix rozlišení, a to za cenu 8-kanálového analogového rekordéru. Určitou nevýhodou může být latence zpracovnání videa (v řádu stovek milisekund), popř. komprese obrazu, ale v případě správně zvolených komponentů jsou tyto negativní vlivy zanedbatelné - vliv komprese videa je zcela překonán vyšším rozlišením a odolností vůči rušení v kabelových trasách.

V případě výstavby již mírně komplexního systému (od 6 kamer výše) začínají výhody IP kamerových systémů převažovat a cena, byť zpočátku může být vyšší než u ostatních systémů, se začíná výrazně přiklánět na stranu IP systémů, nehledě na ostatní parametry (rozlišení a čistota obrazu), které se s analogovými CCTV systémy nedají vůbec srovnávat.

JABLOTRON 80

Roky vyzkoušený zabezpečovací systém, na který se můžete spolehnout! Ale také s ním pohodlně ovládat domácnost!

JA-80 je prověřený bezdrátový systém, který se hodí k ochraně objektů. Od obytných prostor, obchodů, kanceláří, skladů až po dílny apod. Může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně další rizika.

O všem, co se ve Vaší domácnosti nebo firmě děje, máte neustále přehled prostřednictvím svého mobilu či internetu. Jeho instalace je navíc šetrná k objektu i penežence.

Technická specifikace

 • až 50 bezdrátových periferií (detektory, ovladače, sirény) s modulem JA-82R
 • 10 drátových vstupů na základní desce, až 30 vstupů s moduly JA-82C
 • GSM / GPRS, LAN / TEL nebo telefonní komunikátor
 • až 50 oprávněných uživatelů
 • IP, SMS a contact ID komunikace na PCO
 • hlasové zprávy, SMS a poplachová volání na mobil
 • zálohovací akumulátor 7 – 18Ah
 • certifikace pro stupeň 2 dle EN 50131

Ústředna má vestavěný GSM/GPRS/LAN komunikátor, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s koncovými uživateli nebo středisky PCO. Je vybaven 1GB paměťovou kartou pro uchování dat událostí, nabídku hlasových zpráv, ukládání snímků atd.

 

JABLOTRON 100

Profesionální zabezpečení nikdy nebylo jednodušší. Rozšiřitelné, dálkově ovládané, snadno nastavitelné. A navíc dobře vypadá!

JABLOTRON 100 je revoluční bezdrátový systém určený k ochraně objektů. Hodí se jak pro obytné prostory, tak i obchody, kanceláře, sklady, dílny apod. Může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně další rizika.

Systém nabízí i domovní automatizaci (ovládání spotřebičů na dálku, řízení topení, zapínání spotřebičů detektorem pohybu, detektorem otevření nebo dálkovým ovladačem).

Technická specifikace

 • až 120 sběrnicových nebo bezdrátových zón
 • až 300 uživatelských kódů
 • až 15 sekcí
 • až 32 programovatelných výstupů
 • 20 vzájemně nezávislých kalendářů
 • SMS reporty ze systému až 30 uživatelům
 • 15 uživatelů má možnost využívat kromě SMS i hlasové reporty
 • 5 nastavitelných PCO
 • 5 volitelných protokolů pro PCO

Ústředna má vestavěný GSM/GPRS/LAN komunikátor, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s koncovými uživateli nebo středisky PCO. Je vybaven 1GB paměťovou kartou pro uchování dat událostí, nabídku hlasových zpráv, ukládání snímků atd.


Copyright © 2015 24 AFP s.r.o., AFNetwork s.r.o.