Instalace kamerových systémů Kamerové a zabezpečovací systémy

24AFP

+420 608 281 048
info@24afp.cz

-->

Novinky

Nové stránky - Od 1.2.2016 jsme zprovoznili nové webové stránky. Kromě základních informací zde najdete novinky ohledně nabízených služeb, aktuální ceny připojení, mapu pokrytí a dále i některé zajímavé aktuality v námi nabízeném sortimentu.

Kamerové systémy

Analogové kamerové systémy jsou cenově nejdostupnější variantou CCTV. Výhodou je nízká cena, široká kompatibilita kamer, DVR a objektivů a vysoká citlivost ve špatných světelných podmínkácj. Nevýhodou je naopak nízké rozlišení a malá odolnost vůči rušení v kabelových trasách.

Analogové HD videosystémy jsou evolucí standartních analogových CCTV, přinášejí vyšší rozlišení při zachování rozumných cen. Výhodou je již zmíněné vyšší rozlišení (až 2mpix) a určitá kompatibilita se staršími CCTV systémy (AHD nebo HD-CVI rekordér umožňuje záznam i analogového CCTV signálu, čímž odpadá nutnost dvou záznamových zařízení). Nevýhodou kromě o něco vyšší ceny jsou poněkud vyšší nároky na kabelové trasy, resp. vyšší citlivost na rušení v těchto rozvodech, a o něco horší citlivost při nízkém osvětlení.

Plně digitální HD-SDI videosystémy představují naprostou špičku v oblasti zabezpečení. Poskytují bezkonkurenčí obrazovou kvalitu (stejná technologie je použita i v běžném HD televizním vysílání), vysokou citlivost kamer při nízkém osvětlení a maximální odolnost vůči rušení v kabelových trasách. Tyto výhody jsou vykoupené vyšší cenou a většími nároky na vybudování kabelových tras.

IP kamerové systémy jsou skloubením všech výhod analogových i HD-SDI kamerových systémů. Kromě velmi přijatelné ceny nabízejí vynikající obrazovou kvalitu (až 5 megapixelů), možnost předzpracování videa již v kameře, možnost připojení alarmových vstupů/výstup a obousměrného audia pro každou kameru zvlášť a spoustu dalších možností. Kromě toho je možné pomocí IPTV technologie vytvářet instalace, kde jsou jednotlivé kamery v naprosto nezávislých lokalitách, např. na různých pobočkách firmy, jedniným omezením je rychlost připojení k internetu. Dále jsou velmi malé nároky na kabeláž (celý systém je schopen provozu v normální počítačové síti tvořené kabely Cat5e), možnost přenosu mnoha (až desítek kamer) po jediném kabelu, napájení kamer po ethernetu, přenos bezdrátovou trasou  i několika kamer bez vzájemného rušení, možnost přenosu obrazu např. optickou trasou až na vzdálenost desítek kilometrů, což je v ostatních systémech zcela nemyslitelná záležitost, apod. Další výhodou je veliká škálovatelnost kamerového systému - zcela běžně jsou k dispozici rekordéry pro záznam až 32 kamer a až pro 5mpix rozlišení, a to za cenu 8-kanálového analogového rekordéru. Určitou nevýhodou může být latence zpracovnání videa (v řádu stovek milisekund), popř. komprese obrazu, ale v případě správně zvolených komponentů jsou tyto negativní vlivy zanedbatelné - vliv komprese videa je zcela překonán vyšším rozlišením a odolností vůči rušení v kabelových trasách.

V případě výstavby již mírně komplexního systému (od 6 kamer výše) začínají výhody IP kamerových systémů převažovat a cena, byť zpočátku může být vyšší než u ostatních systémů, se začíná výrazně přiklánět na stranu IP systémů, nehledě na ostatní parametry (rozlišení a čistota obrazu), které se s analogovými CCTV systémy nedají vůbec srovnávat.


Copyright © 2015 24 AFP s.r.o., AFNetwork s.r.o.